Almanya Vizesi

Almanya Vizesi

Almanya vizesi için aslında çok fazla bir zahmete gerek bulunmamaktadır. Pek çok kişi bu vizeleri almanın son derecede zorlu ve uzun bir süreç gerektirdiğine inanır. Buradaki temel nokta ise neyi ne zaman ve ne şekilde yapması gerektiğini bilmektir. Bu nedenle de vize alma süreci esnasına bir danışmanlık hizmeti almakta fayda bulunur.

Danışmanlık hizmeti alarak vize alma sürecinizi tamamlamak istediğinizde de dikkat etmeniz gereken önemli bir durum bulunur. Öncelikli olarak vizenizi alabilmeniz adına bu alanda deneyimli ve profesyonel bir danışmanlık firması ile hareket etmeniz gerekecektir. Böylelikle de sürecin sizler için yorucu ve zor hale gelmesinden kurtulabilirsiniz.

Bizler Macera Vize danışmanlık firması olarak bu alanda son derecede profesyonel ve deneyimli olarak yolumuza devam ediyoruz. Sizler gibi Almanya ve diğer ülkelerin vizelerini almak isteyen kişilere gereken desteği en iyi şekilde sunuyoruz. Bu süreç içerisinde tüm detayları en iyi şekilde yerin getirerek sizlerin vizenizi sorunsuz bir biçimde almanızı sağlıyoruz.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Eğer sizler Almanya Schengen vizesi alırsanız bu vize ile birlikte tüm Schengen ülkelerinin kapıları da sizlere açık olacaktır. Çünkü alacağınız bu vize sayesine diğer Schengen ülkelerine de sorunsuz bir biçimde gidebilirsiniz. Elbette ki bunu düşünmeden önce vizenizi almanız gerekecektir.

Almanya için vizenizi alabilmeniz adına şartlarınızı sağlamanız gerekecektir. Bu kapsamda gerekli olan şartlarınızı sağlamanız halinde bizler diğer tüm süreçleri en iyi şekilde yönetecek ve vizelerinizi sorunuz bir biçimde almanızı sağlayacağız. Böylelikle de sizler en ufak bir sorunla karşı karşıya kalmadan vizenizi sorunsuz bir biçimde alabileceksiniz.  

Almanya Vize Alma Şartları Nelerdir?

Almanya vize almak istediğiniz takdirde sağlamanız gereken birtakım şartlar olduğunu da biliyorsunuzdur. Bu şartları yerine getirdiğiniz zaman herhangi bir sorun yaşamadan vizenizi alabilmek adına uygun bir biçimde başvurunuzu da yerine getirebilirsiniz.

Sizler vizeyi almak adına ilk olarak dikkat etmeniz gereken şart, pasaportunuzun vize almak adına uygun olup olmadığıdır. Aslında bunun için pasaportta aranılan pek fazla bir özellik bulunmaz. Sadece pasaportunuzun 6 ay boyunca geçerlilik süresi bulunması ve içerisinde de en az 2 adet boş sayfa bulunması gerekir. Bu durumda pasaportunuzu kullanarak vizenizi alabilirsiniz.

Almanya’ya gidebilmek adına gerektiği kadar maddi imkanlarınızın da bulunmasıdır. Bu detay şartlar içerisindeki en önemli detaylardan bir tanesidir. Eğer sizlerin maddi imkanları bu seyahate el veriyor ise başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ancak maddi imkanlarınız yetersiz kalıyor ise bu vizeleri alabilmeniz söz konusu olmayacaktır.

Vize almanız konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli şartlardan bir tanesi de vize başvuru esnasında belgelerinizin eksiksiz ve doğru olmasıdır. Çünkü pek çok rettin sebebi evrakların eksik ya da yanlış hazırlanmasından kaynaklanmaktadır. Sizler böyle bir sorun ile karşılaşmak istemiyorsanız Macera Vize gibi deneyimli bir danışmanlık firması ile hareket edebilirsiniz.

Almanya Vize İçin Gerekli Evraklar

 Almanya vizesi almak için sizlerin belirli evrakları ve belgeleri eksiksiz ve aynı zamanda da doğru olacak bir biçimde tamamlamanız gerekecektir. Bu detaya kesinlikle dikkat etmeniz gerekir. Çünkü bu vizelerin ret olmasında en temel sebepler genel anlamda evrakların yanlış şekilde hazırlanmasıdır. Sizler bu konuda bir hata yapmak istemiyor iseniz eğer Macera vize ile birlikte hareket ederek başvuru evraklarınızı hazırlayabilirsiniz. Bu kapsamda hazırlamanız gereken evraklarsa şunlardır;

 • Pasaportunuz
 • Nüfus cüzdan fotokopisiniz
 • Nüfus kayıt örneği
 • Aktif banka hesabınızda üç aylık dökümlerine ek 3000 TL bakiye
 • Varsa eski pasaportlarınızın fotokopileri
 • Maddi imkanlarınızı gösteren belgeler
 • Almanya vize başvuru formu
 • 000 Euro’luk seyahat sağlık sigortanız
 • Biometrik fotoğraf
 • Ulaşım için rezervasyon bilgileriniz
 • Kamu personelleriyseniz görev yapılan yerden alınan yazı
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi ve sponsor bilgileri
 • İş yeri sahibiyseniz faaliyet belgesi, vergi levhası ve imza sirküsü
 • Konaklamaya ilgili rezervasyon bilgileri
 • Seyahat amacını destekleyen evraklar
 • Eğer şoför vizesi alacaksanız teminat yazısı, uluslararası ehliyet ve C2 belgesi
 • Çiftçiyseniz ziraat odası sicil kaydı ve aynı zamanda çiftçi belgesi
 • Vize ücretinin ödeme dekontu
 • Davetiyeniz varsa davetiyeyi gönderenin bilgileri
 • Çalışansanız maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi, 4A hizmet döküm belgesi
 • 18 yaşından küçüklere noter onaylı muvaffakatname

Almanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Almanya vize randevusu için büyükelçiliklere ya da konsolosluklara gitmeniz gerekecektir. Bu alanlara gittiğiniz zaman sorun yaşamadan vize adına randevu alabilirsiniz. Yine böyle bir durumda da bizler gibi deneyimli bir danışmanlık firması ile birlikte ilerlemeniz, sizlerin işlerinizin ciddi anlamda kolaylaşmasını sağlayacaktır.

Bu süreç içerisinde bizler randevuların ne zaman alınması gerektiğine karar vermenize yardımcı oluyoruz. Eğer geç kalırsanız yoğunluğa bağlı olarak vizenizi zamanında alamayabilirsiniz. Bu durum da sizlerin seyahatinizi iptal etmeniz ya da ertelemek zorunda kalmanız gibi olumsuz sonuçlar neden olabilmektedir.  

Almanya Vize Ücreti Ne Kadar?

Vizelerin ücretleri konusunda her ağızdan başka bir ses çıktığını duyabilirsiniz. Ancak Almanya vize ücreti konusunda bilmeniz gereken önemli bir detay bulunur. Bu ülke için alınacak olan vizelerin ücretleri kesinlikle birbirleri ile aynı değildir.

Vizelerin türleri ve süreleri fiyatlar konusunda belirleyici faktörler arasında yer alır. Sizler vize ücretlerinin ne kadar olduğunu öğrenmek istediğinizde bizleri arayarak detaylı bilgi alma imkanına sahip olursunuz. Bizlere vize türünü ve süresini belirttiğiniz zaman bir fiyat almanız ve fikir sahibi olmanız mümkün hale gelecektir.

Almanya Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Almanya vize için biyometri esnasında sizlerin biyometrik fotoğraf ve parmak izi vermeniz istenecektir. Sizler bu işlemleri son derecede kolay bir biçimde yerine getirebilirsiniz. Vizenizi alabilmek adına bu işlemleri de tamamlamanız gerekli olacaktır.

Biyometri işlemleri esnasında parmak izi veremeyecek durumda olabilirsiniz. Bu durum genel anlamda sağlık ile ilgili olan sorunlardır. Eğer sağlık sorunlarınız nedeni ile parmak izi veremezseniz bunun için kesinlikle durumu açıklayan bir sağlık raporu almanız gerekecektir.

Almanya Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Almanya vize ile birlikte gidebileceğiniz farklı ülkeler bulunur. Bu ülkeler Schengen ülkeleridir. Eğer sizler Almanya seyahatiniz için Schengen vizesi alırsanız, vize süreniz boyunca istediğiniz gibi bu ülkelere de seyahat edebilirsiniz. Gidebileceğiniz Schengen ülkeleri ise şunlardır;

 1. Hollanda
 2. İspanya
 3. Portekiz
 4. Slovakya
 5. İsveç
 6. İtalya
 7. Danimarka
 8. Estonya
 9. Fransa
 10. Macaristan
 11. Letonya
 12. Litvanya
 13. Lüksemburg
 14. Malta
 15. Polonya
 16. Slovenya
 17. Yunanistan
 18. Finlandiya
 19. Avusturya
 20. Belçika
 21. Çek Cumhuriyeti

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Almanya Vizesi Almak

Almanya vizesi almak için sizler üçüncü ülke vatandaşı olabilirsiniz. Eğer ortada böyle bir durum var ise endişe etmenize yine de gerek bulunmamaktadır. Çünkü Almanya’ya gitmek için bu vizeleri Türkiye’de yer alırken de alabilirsiniz. Ancak bunun için bilmeniz gereken tek ve önemli bir şart bulunur. Bu ülkede yer alırken Almanya vizesi almak istediğiniz zaman kesinlikle ama kesinlikle Türkiye’de oturma izninizin bulunması gerekir. Aynı zamanda bu belgenin de başvuru evrakları arasına eklenmesi gerekir.