Dubai Vizesi

Dubai vizesi

 Dubai vizesi almak için yapmamız gereken işlem aslına bakacak olursanız geçmiş yıllara göre son derece basit bir hale gelmiştir. Fakat yine de bu noktada bir takım vatandaşlarımızın bazı sürekli olarak yapılan değişiklikler sonucuyla herhangi bir ülkeye vize alırken bir takım konular ile ilgili olarak zorlandığını görmekteyiz. Macera vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri olarak bu konu ile çok yakından ilgilenmekteyiz. Ve sizlerin bu Dubai vizesi ya da herhangi bir ülke için farklı bir vize alma işlemi sırasında ne gibi sorunlarla karşı karşıya geleceğinizi ya da ne gibi evraklar hazırlamak için farklı yerlere gitmeniz gerekli olduğunu biliyoruz. Bu sebepten dolayı herhangi bir vize alma işlemi uygularken bizlerden yardım almak sizler için son derece büyük bir fayda sağlayacaktır.

Dubai Vizesi Alma Şartları Nasıl?

Dubai vizesi alma şartları nasıl konusunda Macera vize danışmanlık hizmetleri hayatınıza girdikten sonra tereddüt etmenize hiç gerek yoktur. Macera vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize alma süreciniz de sizlerin her zaman için yanında olacağı gibi öte yandan bir de bir takım evraklarınızı sizler için hazırlayarak size çok daha büyük bir kolaylık sunuyor. Bu kolaylık neticesinde sizler de yeni yapacağımız Dubai seyahatinin tüm detaylarıyla çok daha rahat bir şekilde ilgilenme fırsatı buluyorsunuz.

Dubai Vizesi Başvuru

Dubai vizesi başvuru için çok soru sorulmaktadır. Özellikle de Dubai vizesi için ilk defa başvuruda bulunmak isteyen bir şahıs bu konu ile ilgili olarak bir takım kafa karışıklığını doğal olarak bu aşamada yaşamaktadır. Ancak ortak paydada düşünecek olursak vize işlemlerinin devamlı olarak değişkenlik gösterdiğini ve diğer ülkelerin de hemen hemen her yıl vize ücretleri veya da farklı durumlara karşı vize vermek için oluşturduğu şartlarını değiştirdiği için bu durumu güncellemeleridir. Sadece bu vizeyi ilk defa alacak kişiler değil genel olarak bu ülke için vize talebinde bulunacak olan her vatandaşımız yaşamaktadır.

İlk defa Dubai vizesi almak gibi bir durum söz konusu olduğu zaman Macera vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi tüm deneyimle temsilcileri ile her zaman için sizin yanınızda olacaktır. Bu konuyu sizlere çok daha net bir şekilde izah etmek için Dubai vizesi ne kadar zamanda çıkartılır? Dubai vizesi çıkartmak için nelere ihtiyacımız olur? Dubai vizesi için istenen fotoğraf ölçüleri nelerdir? Dubai vizesi almak isteyenler ne gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilir? Dubai’ye nasıl gidilir? Dubai vizesi almak için gerekli olan şartlar nelerdir? Dubai vizesi için hangi evrakları temin etmemiz gerekli olacaktır? Dubai vizesi almak isteyen bir kişi nelere dikkat etmelidir? Şeklinde çok fazla benzer soru sorulmaktadır.

Dubai Vizesi Almak Zor Mudur?

Bu konu ile ilgili olarak en çok merak edilen şeylerden biri de Dubai vizesi almak zor mudur? Şeklinde bir konu olacaktır. Neden diye soracak olursanız bazı ülkelere vize almak, örneğin Avrupa ülkelerinden söz edecek olursak Avrupa ülkelerine vize almak için bir takım şartların önceden belli olduğunu bilmekteyiz. Aslında bakacak olursak bu ülke için de bir takım şartlar önceden belirlenmiştir. Yani Dubai’nin vize işlemleri aslına bakacak olursak belli bir standart içerisinde olmaya devam etmektedir. Ancak genel olarak insanların seyahat etmek için tercih ettikleri yerler Avrupa olduğu için pek çok kişi Avrupa vize talebi sırasında neler yapması gerektiği konusunda bilgi sahibidir ancak Dubai’ye gibi bir ülke için şartlar biraz daha farklı olabilir. Genel olarak vize şartları birbirine benzer. Tüm ülkeler hemen hemen aynı evraklara bu süreçte ihtiyaç duyabilir. Bu sebepten dolayı vize işlemleri de hangi ülke olursa olsun birbirine benzeyen işlemlerdir. Ancak bazı ülkeler farklı detaylar da isteklerde de bulunabilir.

Dubai Vizesi İçin Hangi Belgeler Gerekli?

Dubai vizesi için hangi belgeler gerekli? Dubai vizesi almak için gerekli olan evraklar arasında en çok önem verilen belge hangi belge olur? Ya da Dubai vize işlemleri için gerekli olan evraklar nelerdir? Gibi pek çok soru da bu konu ile ilgili olarak sık sık karşı karşıya geldiğimiz bir takım sorular arasında yer alır. Dubai vizesi için gerekli evraklar şu şekilde belirtilebilir.

 • Güncel pasaportunuzun ve eski tüm pasaportlarınızın renkli sureti
 • 2 tane fotoğraf. Arkasının beyaz fon üzeri olması ve biyometrik formda çekilmiş olmasına lütfen dikkat edin.
 • Seyahat sağlık sigorta poliçesi
 • Aşı kayıtları
 • Adli sicil kaydı
 • Kimliğiniz renkli bir şekilde taranmış hali
 • Nüfus kayıt örneği. Nüfus dairesinden almaya dikkat edin aksi takdirde e-devlet üzerinden onaysız ve ıslak imzasız olarak alınmış bir internet çıktısı, yetkililer tarafından kabul edilmeyecektir.
 • Dubai uçak bileti ve konaklama belgelerinin ödemesi yapılmış olan kayıtları
 • Dubai vizesi almak için yukarıda açıklamalı bir biçimde belirtmiş olduğumuz bu belgeler Dubai turistik vize için geçerli olan belgelerdir. Bu belgeleri tamamladığınızda Dubai vizeniz hemen hazırlanır. Fakat Dubai vize türleri için daha pek çok vize türünden de söz etmemiz gerekli olacaktır.

Dubai Ticaret Vizesi İçin Neler Gerekli?

Dubai ticaret vizesi için neler gerekli konusu da bu ülkeyle bir takım ticari ilişkiler içinde olan pek çok Türk firması sahipleri tarafından merak edilen bir konu olarak karşımıza çıkar. Dubai ticari vize sahibi olmak için gerekli olan şartlar şu şekilde belirtilmiştir.

 • İmza sirküleri
 • Resmi ticaret gazetesi
 • Şirket faaliyet dökümü
 • Dubai ticaret vizesi için söz konusu olan bu evrakların hazırlanması son derece büyük bir önem taşır.

Dubai Vize Randevusu

Dubai vize randevusu Macera vize danışmanlık hizmetleri merkezi temsilcileri tarafından da alınabilir. Dubai Büyükelçiliği vize başvurusu yapılan birim tarafından verilmektedir. Dubai vize randevusu almak için ilk olarak bu birime başvuru yapmanız gerekli olacaktır.

Dubai Vizesi Başvuru Formu

Dubai vizesi başvuru formu doldurmak için ilk olarak Dubai vize randevunuzu almanız gerekir. Dubai vizesi başvuru formunu diğer belirtilen evraklarla birlikte teslim ederek vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkıyor?

Dubai vizesi kaç günde çıkıyor? Dubai vizesi almak için atmanız gereken her bir adımı başarılı bir şekilde tamamladıktan hemen sonra Dubai vizeniz günler içinde elinizde olur. Bu vizenin çıkma süresi en geç 10- 15 gün ya da 1 hafta gibi bir süre zarfı içerisinde olacaktır.

 Dubai’ye Vizesiz Gitmek Mümkün Mü?

 Dubai’ye vizesiz gitmek mümkün mü sorusu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kapsamında genel olarak mümkün olmayan bir şeydir. Ancak milletlerarası bir takım gerekli görülen diplomatik görüşmeler için gitmesi gereken devletin görevlendirdiği siyah pasaport sahibi kişilerin bu ziyareti gerçekleştirmesi mümkün olacaktır. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Siyah pasaport sahibi olan devlet görevlileri bu ziyareti gerçekleştirirken belli bir süre zarfı içerisinde Dubai ülkesini terk etmek durumunda kalır.

 Dubai Vize Ücretleri Ne Kadar?

 Dubai vize ücretleri ne kadar sorusuna yanıt verecek olursak Dubai vize ücretleri ve Dubai vize başvuru harcı konusu ile ilgili olarak fiyatların genel olarak güncellenmesi söz konusu olacaktır. Bu durumu da göz önünde bulunduracak olursak Dubai vize ücretleri konusunda Macera Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri ile iletişime geçmeniz daha doğru olacaktır.