Avustralya Vizesi

Avusturalya Vizesi

Avusturalya vizesi almak gibi bir planınız var ise şayet kesinlikle çok doğru bir yerdesiniz. Schengen vizesi aldığınız zaman, alacağınız bu vize ile birlikte diğer Schengen ülkelerini de seyahat edebilirsiniz. Bu vizeyi almak istediğiniz zaman kesinlikle bu konu hakkında gerekli olan detayları bilerek hareket etmeniz sizlere fayda sağlayacaktır. Bilerek hareket etmek, sürecin sizler için çok daha kolay bir biçimde ilerlemesine yardımcı olacaktır.

Vizenizi alarak seyahatinizi gerçekleştirmek istediğiniz zaman tamamlamanız gereken birtakım prosedürler vardır. Eğer sorun yaşamadan bu prosedürlerin tamamlanmasını istiyor iseniz bunun için bir danışmanlık firması eşliğinde hareket etmek sizlere oldukça fayda sağlayacaktır. Bu durum sizin Avusturalya vizesini sorunsuz bir biçimde almanıza yardımcı olacaktır. Tam olarak bu noktada Macera Vize danışmanlık firması ile hareket edebilir ve sürecin sizler için çok daha kolay bir biçimde ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Avusturalya Vizesi Nasıl Alınır?

Avusturalya Schengen vizesi almak aslında sanıldığı kadar zorlayıcı bir durum değildir. Sizler de gerekli detayları tamamlamanız halinde herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmadan vizelerinizi alma şansına sahip olabilirsiniz. Vizelerinizi herhangi bir sorun yaşamadan almak ister iseniz eğer bunun için birtakım bilgilere sahip olmanız gerekir.

Vizenizi sorun yaşamadan alabilmeniz için ilk olarak gereken detaylara hakim olmanız size fayda sağlayacaktır. Bunun için de en başta sizlerin vize almak adına sahip olunması gereken şartlara sahip olmanız gerekir. Şartları sağlıyorsanız gerekli diğer prosedürler Macera Vize danışmanlık firması ile birlikte son derecede kolay bir biçimde ilerleyecektir.

Avusturalya Vize Alma Şartları Nelerdir?

Avusturalya vize almak istediğiniz zaman yapacağınız ilk iş Macera Vize ile iletişime geçmek olabilir. Eğer şartlar konusunda tüm detaylara hakim değilseniz ve aklınızda bu konu hakkında soru işaretleri bulunuyor ise sorunsuz bir biçimde bizlerden gereken detayları öğrenebilirsiniz. Böylelikle de aklınızda yer alan soru işaretlerini gidererek bunun dışında herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmanız gerekmez.

Vizenizi almak adına elbette ki öncelikli olarak bir pasaporta sahip olmanız gerekir. Pasaportunuzun hangi türde olduğunun herhangi bir önemi bulunmaz. Tabi ki pasaportların sahip olması gereken birtakım özellikler aranır. Bu şartlardan bir tanesi kesinlikle pasaportun en az 6 ay boyunca geçerlilik süresinin bulunmasıdır Bu sürenin bulunmasının yanı sıra pasaport içerisinde en az 2 adet boş sayfanın da bulunması gerekir.

Şartlardan en dikkat çekeni ve en önemlisi de kesinlikle maddi imkanlardır. Vizeyi alabilmeniz adına hem ülkeye gidecek, hem kalabilecek hem de ülkenize geri dönebilecek kadar maddi imkanınızın bulunması gerekir. Aynı zamanda bu durumu belgeler ile kanıtlayarak başvuru evraklarınıza da eklemeniz sizlerden istenenler arasında yer alır.

Avusturalya Vize İçin Gerekli Evraklar

Vizenizi alabilmek adına bilmeniz gereken en önemli detaylardan birisi de başvuru evraklarının neler olduğudur. Sizler Avusturalya vizesi almak istediğiniz zaman, başvurularınızı oluştururken kesinlikle bunun için gereken başvuru evraklarınızı hem eksiksiz hem de doğru olacak bir biçimde hazırlamanız gerekecektir. Bu noktada sizlerden hazırlamanızı isteyecekleri evraklar ise şu şekilde sıralanır;

 • Pasaport (türü önemli değildir)
 • Kullandığınız banka hesabının üç aylık dökümlerine ek olarak 3000 TL bakiye
 • Eğer var ise eski pasaportların fotokopileri
 • Vize ücretini ödediğinizi gösteren banka dekontu
 • Şayet davetiyeniz varsa davetiye, davetiyeyi gönderenin bilgileri
 • Çalışansanız maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi ve 4A hizmet döküm belgesi
 • Reşit olmayanlar adına noter onaylı muvaffakatname
 • İş yeri sahibiyseniz için faaliyet belgesi, vergi levhası ve imza sirküsü
 • Çiftçiyseniz için ziraat odası sicil kaydı ve çiftçi belgesi
 • Kamu personeliyseniz görev yapılan yerden aldığınız yazı
 • Öğrenciyseniz öğrenci belgesi ve sponsor bilgileri
 • Finansal durumunuzu gösteren belgeler
 • Avusturalya vize başvuru formu
 • 000 Euro’luk seyahat sağlık sigortası
 • Biometrik fotoğrafınız
 • Ulaşım için rezervasyon bilgileriniz
 • Nüfus cüzdan fotokopiniz
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğiniz
 • Konaklama yeri ile ilgili rezervasyon bilgileriniz
 • Seyahat amacını destekleyen belgeleriniz

Avusturalya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Avusturalya vize randevusu almayı düşündüğünüz zaman öncelikli olarak başvurularınızı yapabilmeniz adına konsolosluklar ya da büyükelçilikler üzerinden randevunuzu almanız gerekecektir. Bu kapsamda sizler Macera Vize olarak bizleri tercih ettiğini zaman randevu alma süreciniz de son derecede kolay olacaktır. Böylelikle de sizlerin çok fazla bir şey yapmadan, vize başvurularınızı sorunsuz bir biçimde tamamlamanıza yardımcı olabiliriz.

Vizenizi almadan önce ne zaman randevu alınması gerektiğine de birlikte karar verebiliriz. Bu süreç içerisinde sizlerin her an yanınızda yer alarak vize başvurunuza ret gelmesi yerine onaylanması konusunda sizlere desteklerimizi sunabiliriz. Böylelikle de herhangi bir sorun yaşamadan vizenizi alarak seyahatlerinizi gerçekleştirmenizi sağlayabiliriz.

Avusturalya Vize Ücreti Ne Kadar?

Avusturalya vize ücreti konusunda sizlere net bir fiyat belirtmemiz mümkün değildir. Çünkü bu fiyatlar kesinlikle alınan vizelere göre farklılık gösterecektir. Öncelikli olacak almak istediğiniz vizelerin türlerine göre ücretleri birbirlerinden farklıdır. Aynı zamanda vizeleri ne kadar süreliğine almak istediğiniz de fiyatlar konusunda önemli bir belirleyicilik gösterecektir.

Sizler almak istediğiniz vizelerin sizlere ne kadara mal olacağını öğrenmek istediğinizde bizlere direk olarak ulaşabilirsiniz. Böylelikle de almak istediğiniz vize türü ve süresini belirttiğiniz zaman ne kadar ödeme yapmanız gerektiğini bizlerden sorunsuz bir biçimde öğrenebilirsiniz.

Avusturalya Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Avusturalya vize alabilmeniz adına biyometri işlemlerinizin de herhangi bir sorun yaşanmadan tamamlanması gerekir. Bunun için de parmaklarınızda yara ve kesik gibi durumların meydana gelmemesine önem vermeniz gerekir. Aksi durumda biyometri işlemlerini yerine getiremeyeceğiniz için vize alma süreciniz de sizler için son derecede sorunlu olabilmektedir.

Biyometri işlemleri konusunda yapılması gereken bir diğer detay da biyometrik fotoğrafın başvuru evraklarına eklenmesidir. Bunlar dışında bu işlemlerin tamamlanması adına  yapılması gereken herhangi bir detay bulunmaz.

Avusturalya Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Avusturalya vize aldığınız zaman eğer aldığınız vize Schengen vizesi ile bu vize ile birlikte diğer Schengen ülkelerine de seyahat etme hakkınız doğacaktır. Aldığınız vizenin süresi toplamında bu ülkelere dilediğiniz gibi seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Söz konusu olan ülkelerin sıralanışı ise şu şekildedir;

 1. Almanya
 2. Litvanya
 3. Lüksemburg
 4. Malta
 5. Finlandiya
 6. Belçika
 7. Portekiz
 8. Slovakya
 9. Slovenya
 10. Yunanistan
 11. Letonya
 12. Polonya
 13. Çek Cumhuriyeti
 14. Danimarka
 15. Estonya
 16. Fransa
 17. Hollanda
 18. İspanya
 19. İsveç
 20. İtalya
 21. Macaristan

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Avusturalya Vizesi Almak

Avusturalya vizesi almak iteyen bir üçüncü ülke konumunda olan vatandaş iseniz bu konu hakkında da aslında bilmeniz gereken çok fazla bir detay bulunmaz. Çünkü sadece Türkiye içerisinde oturma belgenizin olduğunu başvuru evraklarına eklemeniz durumunda diğer tüm süreçler sizler için aynı olacaktır.

Ancak üçüncü ülke vatandaşı olarak bilmeniz gereken önemli bir detay bulunur. Eğer ülkeniz Afganistan, Suriye ya da Irak ise sizleri vize alma süreci esnasında bekleyen farklı süreçler de bulunur. Avusturalya’ya gitmek adına vizenizi almak için bu süreçleri de eksiksiz şekilde tamamlamanız gerekecektir.