Estonya Vizesi

Estonya Vizesi

Estonya vizesi almak gibi bir düşünceye sahip iseniz sizler de bu vizeleri sorun yaşamadan alabilirsiniz. Bu vizeleri alma süreci esnasında kesinlikle endişelerinizin bulunmaması gerekir. Çünkü gerekli detayları eksiksiz yaptığınızda ve önemli noktalara dikkat ettiğinizde bir sorun yaşamazsınız. Özellikle de belirli kriterler son derecede önemlidir. Bu kriterlere dikkat ederek başvurularınızı yaptığınızda yüksek ihtimal ile vizeler için onay alabilirsiniz.

Vize alma süreci esnasında özellikle de belirli detaylar oldukça dikkat çeker. Başvuru evrakları bu noktada en kritik noktalardan birisidir. Evraklarınız ne kadar güçlü ve destekleyici olur ise bu durum sizin avantajınıza olacaktır. Çünkü yapacağınız vize başvurusuna onay almanız o kadar yüksek bir ihtimalle karşınıza çıkacaktır.

Sizler de Estonya’ya gitmek istiyorsanız eğer öncelikle bu ülkenin vizeleri hakkında detayları bilmeniz gerekecektir. Direk olarak bir danışmanlık acentesi eşliğinde ilerlemek de işlerinizin daha pürüzsüz olmasını sağlayacaktır. Ne kadar bilerek ilerlerseniz vize başvurularınıza onay almanız da o kadar yüksek hale gelecektir.

Macera Vize danışmanlık acentesi sizlere her zaman destek olmaya devam edecektir. Eğer sizler Estonya vizesi adına bizleri tercih ederseniz sürecin çok daha hızlı ve etkin bir biçimde tamamlandığına şahit olabilirsiniz.

Estonya Vizesi Nasıl Alınır?

Çoğu kişi Estonya Schengen vizesi almak konusunda zorluk yaşayacaklarını düşünür. Aslında bu durum tamamı ile bir yanılsamadır. Çünkü insanlar gerekli detayları yerine getirdikleri zaman bu vizeleri alabilirler. Öte yandan vizeleri almak da şans işi değildir. Tamamen evrakların nasıl hazırlandığı ile ilişkili bir durumdur.

Vizenizi siz de sorunsuz bir biçimde almak istiyorsanız sahip olmanız gereken şartlar bulunur. Eğer Estonya vizesi almak adına bu şartları sağlıyorsanız bu kez de gereken başvuru sürecini iyi yönetmeniz gerekecektir. Bu süreç içerisinde sizlerden istenilen tüm evrakları ve belgeleri doğru, aynı zamanda da eksiksiz bir biçimde hazırlamanız gerekecektir.

Tüm bu detaylara dikkat ettiğiniz zaman sizler de Estonya vizenizi alabilirsiniz. Alacağınız bu vize ile birlikte Estonya ile beraber Schengen ülkelerine de gidebilirsiniz.

Estonya Vize Alma Şartları Nelerdir?

Estonya vize almak konusunda yapacağınız ilk şey şartların uygun olup olmadığını kontrol etmektir. Sizler Estonya için sizlerden beklenen şartları sağlarsanız eğer, gerekli diğer detaylar ardından vizelerinizi alabilirsiniz.

Estonya seyahatiniz için vize almak adına elbette ki ilk olarak bir pasaporta sahip olmanız gerekecektir. Pasaportunuzun içerisinde en azından 2 adet boş sayfa olması yetecektir. Yine en az 6 ay daha geçerlilik süresinin bulunması aranılan şartlar arasındadır.

Vize için pasaport şartının uygunluğu ardından diğer bir önemli konu ise maddi kaynakların yeterliliğidir. Eğer ülkeye gidecek, kalacak ve geri dönebilecek maddi imkanlarınız bulunmuyor ise bu vizelerin alınabilmesi mümkün değildir.

Maddi olarak uygun olmanız durumunda son olarak sizlerin evraklarınıza önem vermeniz gerekecektir. Hazırladığınız evrakların destekleyici, kanıtlayıcı ve doğru olması gerekir. Yapılan incelemeler esnasında vize almaya ters düşen en ufak bir detaya bile yer verilmemesine dikkat edilmelidir. Hatasız ve eksiksiz başvurunun ardından sizler sorun yaşamadan vizelerinizi alabilirsiniz.

Estonya Vize İçin Gerekli Evraklar

Seyahatinizi gerçekleştirmek adına Estonya vizesi almak için az önce de belirttiğimiz gibi hazırlamanız gereken bazı evraklar bulunur. Yine daha önce de belirttiğimiz gibi bu evrakların hatasız ve eksiksiz şekilde hazırlanması gerekir. Bu durum, sizlerin sorunsuz şekilde vize başvurularınıza onay almanızı sağlayacaktır. Vizenizi almak için hazırlamanız istenen evraklar şunlardır;

 • Pasaport
 • 18 yaşından küçüklere ebeveynden veyahut yasal vasisten alınmış muvaffakatname
 • İş yeri olanlar için vergi levhası ve imza sirküsü
 • Çiftçiler için çiftçi belgesinin fotokopisi
 • Kamu personellerinin görev yaptıkları yerden alınan yazı
 • Ulaşımı sağlayan bilgileri
 • Nüfus cüzdanın fotokopisi
 • Nüfus kayıt örneği
 • Öğrenciler için gerekli evraklar
 • Aktif bir biçimde kullanılan banka hesabının üç aylık dökümleri ve içerisinde minimum 3000 TL olması
 • Şoför vizesi alacaklar için teminat yazısı
 • Vize ödemesinin yapıldığını gösteren dekontu
 • Varsa davetiye
 • Çalışanlar adına 4A hizmet döküm belgesi
 • Varsa başka zamanda alınan pasaportların fotokopileri
 • Finansal durumu kanıtlayan nitelikte olan belgeler
 • Estonya vize başvuru formu
 • 000 Euro’luk seyahat sağlık sigortası
 • Biometrik fotoğraf
 • Konaklama bilgileri
 • Seyahat amacını gösteren belgeler

Estonya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Estonya vize randevusu gerekli değildir. Sizler bu ülkeye gitmek adına başvurularınızı acenteler üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bu durum sizlerin süreci çok daha kolay bir biçimde yönetmenize yardımcı olacaktır. Hiçbir eksiklik ya da yanlışlık olmadan başvurularınızı sorunsuzca yapabilirsiniz.

Başvurularınızı gerçekleştirmek adına Macera Vize danışmanlık acentesi sizlere her zaman en iyi şekilde yardımcı olmaya devam edecektir. Vizelere onay alma ihtimalinizin daha da artması adına sizler de bizi tercih edebilirsiniz.

Estonya Vize Ücreti Ne Kadar?

Seyahatiniz öncesinde vize almadan Estonya vize ücreti konusunu da öğrenmek isteyebilirsiniz. Eğer bu detayı merak ediyorsanız bizlere direk olarak telefon edebilirsiniz. Buradan net bir fiyat açıklamamız mümkün değildir. Bunun nedeni ise Estonya için alınacak olan vizelerin fiyatlarındaki çeşitliliktir.

Alacağınız vize türleri, fiyatların direk olarak değişmesine neden olacaktır. Bu fiyatları değiştiren bir diğer etmen ise vizelerin süreleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizlerin vizeler için ne kadar ödemeniz gerektiğini öğrenmeniz adına bu detaylara karar vermeniz gerekecektir. Aksi durumda vizeler için ne kadar ödeyeceğinizi tam olarak bilemezsiniz.

Estonya Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Biyometri işlemleri vize alma sürecinde olmazsa olmayan işlemlerden birisidir. Eğer sizler son 5 yıl içerisinde vize için bu işlemleri tamamlamış olur iseniz Estonya vizesi almak adına yeniden bu işlemleri tamamlamanıza gerek olmayacaktır. Çünkü yapılan bu işlemler 5 yıl boyunca kayıtta yer almaya devam edecektir.

Sağlık sorunları olan kişiler belirli nedenlerden dolayı parmak izi veremezler. Örnek olarak parmakları kopan birisinin parmak izi vermesi beklenememektedir. Bu tür durumlar için insanların sağlık raporu almaları ve bu raporu da eklemeleri gerekecektir. Böyle bir durumda da işlemlerden direk olarak muaf olacaklardır.

Estonya Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Estonya vize almak eşittir Schengen ülkelerini de seyahat etmek diyebiliriz. Çünkü bu ülke için vize aldığınızda Schengen ülkelerinin de kapıları sizlere açık olacaktır. Sadece aldığınız vize süreci boyunca Estonya dışında dilediğiniz Schengen ülkesine giderek dilediğiniz kadar kalabilirsiniz. Bu ülkeler aşağıdaki şekildedir;

 1. Hollanda
 2. Lüksemburg
 3. İspanya
 4. İsveç
 5. Finlandiya
 6. İtalya
 7. Macaristan
 8. Yunanistan
 9. Letonya
 10. Almanya
 11. Avusturya
 12. Belçika
 13. Çek Cumhuriyeti
 14. Danimarka
 15. Portekiz
 16. Slovakya
 17. Slovenya
 18. Estonya
 19. Fransa
 20. Litvanya
 21. Malta
 22. Polonya

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Estonya Vizesi Almak

Türkiye’de yaşayan ve bu alanda oturma izinleri bulunan farklı ülkelerin vatandaşları Estonya vizesi almak sadece ek olarak oturma izinlerini göstermelidirler. Bunun dışında diğer geçerli prosedürleri tamamlamaları yeterli olur. Sadece Suriye, Afganistan ve Iraklı olan kişiler için durum biraz daha değişiklik gösterir. Bu kişilerin aynı zamanda yerine getirmeleri gereken birtakım ek uygulamalar da bulunur.