Belçika Vizesi

Belçika Vizesi

Belçika vizesi almak istiyorsanız eğer sizler de Macera Vize danışmanlık firması farkını yaşayabilirsiniz. Bu vizeleri almak pek çok kişiye zor gelmektedir. Ancak gerekenin yapılması ve detaylara hakim olunması durumunda bu vizeleri almanın herhangi bir zorluğu bulunmaz. Vizelerin sorunsuz şekilde alınabilmesi adına dikkat edilmesi gereken bir takım ayrıntılar bulunur. Eğer sizler de bu ayrıntılara dikkat ederek başvurularınızı gerçekleştirirseniz herhangi bir sorun yaşamadan vizelerinizi alabilirsiniz.

Belçika seyahatlerinizi gerçekleştirmek için sizler de vize almak istiyorsanız eğer bu aşamada bizlerden yardım alabilirsiniz. Vizelerinizi herhangi bir sorun yaşamadan almak istiyorsanız eğer gereken tüm detayları eksiksiz şekilde hazırladığınıza emin olun. Eğer tüm adımları doru sırası ile doğru şekilde yerine getirirseniz sizler de Belçika seyahatlerinizi gerçekleştirebilmek adına bu vizeleri alma imkanını elde edebilirsiniz.

Macera Vize, alanında son derecede profesyonel ve deneyimli bir danışmanlık firmasıdır. Bu alanda hizmet almak istediğinizde firmaların kesinlikle bu alanda deneyimli olmaları gerekir. Sizler de vize işlemlerinizi sorunsuz şekilde yerine getirmek adına dilediğiniz her an bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır?

Güzel bir seyahat için Belçika Schengen vizesi alma süreçlerinin kesinlikle gözünüzü korkutmaması gerekir. Çünkü tüm adımların eksiksiz şekilde tamamlanması durumunda vizeler sorunsuz bir biçimde alınabilmektedir. Tüm adımları ve prosedürleri eksiksiz bir biçimde tamamlamanız durumunda sizler de bu vizeleri kolay bir biçimde alabilirsiniz.

Belçika’ya gidebilmeniz adına bir vize almak istiyorsanız eğer ilk olarak şartları sağlamanız ve ardından da başvurularınızı uygun biçimde yapmanız gerekir. Ülkeye gidebilmeniz adına almanız gereken vize için ek çok prosedürler bütünü yer alır. Ancak yine de bu durumun sizi germesine izin vermemeniz gerekir. Çünkü tüm detayları doru bir şekilde yaptığınız zaman sorun yaşamadan vizelerinizi alabilirsiniz.

Belçika Vize Alma Şartları Nelerdir?

Belçika vize alma adımlarınızı tamamlamak adına ilk olarak şartlara uygun olduğunuzdan emin olmak size fayda sağlayacaktır. Bunun için de geçerli olan başvuru şartlarını incelemeniz ve uyun olup olmadığınızı kontrol etmeniz gerekir.

Vize için her vizede olduğu gibi bir pasaporta ihtiyacınız olacaktır. Sahip olduğunuz pasaportun türü önemli olmasa bile yine de içerisinde en az 2 adet boş sayfa ve aynı zamanda en az 6 ay geçerliliği bulunması gerekir. Eğer bu şartları sağlıyor ise elinizdeki pasaport ile vizenizi alabilirsiniz.

Sağlıyor olmanız gereken en önemli şart ise kesinlikle maddi kaynaklarınızın yeterli olmasıdır. Eğer bu ülkeye gidip dönecek kadar yeterli miktarda maddi kaynağınız bulunmuyor ise vizeleri almanız mümkün değildir. Aynı zamanda maddi imkanlarınızın yeteri kadar bulunduğunu da başvuru esnasında gereken evraklarda kanıtlamanız gerekecektir.

Belçika Vize İçin Gerekli Evraklar

 Belçika vizesi almak adına hazırlamanız gereken bir evrak yığınının bulunduğunu biliyorsunuzdur. Bu evraklar konusunda en hassas olmanız gereken konu ise evraklarınızın eksiksiz ve doru bir biçimde hazırlanmış olmasıdır. Eğer bu duruma dikkat edersiniz sizler de sorun yaşamadan başvurularınızı tamamlayabilir ve vizelerinizi alabilirsiniz. Bu noktada hazırlamanız gereken evraklar ise;

 • Pasaport
 • Aktif banka hesabının üç aylık dökümleri
 • Var ise eski pasaportların fotokopileri
 • Finansal durumu gösteren belgeler
 • Belçika vize başvuru formu
 • Konaklama yeri ile ilgili rezervasyon bilgileri
 • Seyahat amacını destekleyen belgeler
 • Vize ücretinin ödeme dekontu
 • 000 Euro’luk seyahat sağlık sigortası
 • Biometrik fotoğraf
 • Ulaşım için rezervasyon bilgileri
 • Davetiye, davetiyeyi gönderenin bilgileri
 • 18 yaşından küçüklere muvaffakatname
 • İş yeri sahipleri için faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküsü
 • Kamu personelleri için görev yapılan yerden alınan yazı
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi ve sponsor bilgileri
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği şeklindedir.

Belçika Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Belçika vize randevusu alınması adına tabi ki randevunuzu da tam zamanında olacak biçimde almalısınız. Eğer daha geç bir tarihte alırsanız yoğunluktan ötürü vizeleriniz istediğiniz tarihte sizlere ulaşmaya bilir. Konsolosluk ya da büyükelçiliklerden randevunuzu alırken süreç içerisinde zamana önem vermeniz gerekecektir.

Randevu süreci içerisinde işlerinizin yolunda gitmesi adına kesinlikle nerede ne yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bunun için de sizlere bu süreç içerisinde destek olacak bir danışmanlık firmasından faydalanabilirsiniz. İşte tam olarak bu noktada Macera Vize danışmanlık firması devreye girecektir. Sizler de bu güvenilir, deneyimli ve profesyonel danışmanlık firması ile hareket ederek vizelerinizi alabilirsiniz.

Belçika Vize Ücreti Ne Kadar?

Belçika vize ücreti için sizlere net bir şey söylememiz ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü vizeleri almanız esnasında çıkan ek ödemeler bulunacaktır. Bunun yanı sıra Belçika seyahati için alınan her vize türü de aynı ücrette değildir.

Alacağınız vize türüne göre yapacağınız ödemelerde değişiklikler meydana gelecektir. Ne kadar ödeme yapılacağı konusunda belirleyici unsuru olan bir diğer konu ise vizelerin süresidir. Vize süresi ne kadar uzun olur ise vizeler için ödemeniz gerekecek olan ücret de bir o kadar yüksek olacaktır. Bu nedenle de vizelerin ücretleri konusunda net bir şey söylemek doğru olmayacaktır.

Belçika Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Belçika vize işlemleri sırasında yapmanız gereken işlemlerden birisi de biyometri işlemleridir. Bu işlemler esnasında sizlerden parmak izi ve biyometri fotoğraf istenecektir. Bu detayları kesinlikle yerine getirmeniz gerekir.

Eğer son 5 yıl içerisinde vize almış iseniz daha önceden vermiş olduğunuz parmak izi ve biyometri fotoğraf gibi veriler saklanıyor olacaktır. Bunun için de sizlerin yeniden vize alırken biyometri işlemleri için parmak izi vermenize gerek olmayacaktır. Bu işlemlerden direk olarak muaf olacak ve yerine getirmek zorunda kalmayacaksınız.

Belçika Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Alacağınız vize ile birlikte aynı bölgede yer alan ülkelere de gidebilirsiniz. Schengen vizesi kapsamında gidilebilecek pek çok ülke yer alır. Eğer sizler Belçika vize almış iseniz bu vize ile birlikte yeniden bir vize almanıza gerek kalmadan diğer Schengen ülkelerini de seyahat edebilirsiniz. Vize süreniz boyunca seyahatlerinizi dilediğiniz şekilde dilediğiniz süre kadar gerçekleştirebilirsiniz. Gidebileceğiniz Schengen ülkeleri ise şu şekildedir;

 1. Almanya
 2. Avusturya
 3. Belçika
 4. Çek Cumhuriyeti
 5. Danimarka
 6. Estonya
 7. Fransa
 8. Hollanda
 9. İspanya
 10. İsveç
 11. İtalya
 12. Macaristan
 13. Letonya
 14. Litvanya
 15. Lüksemburg
 16. Malta
 17. Polonya
 18. Portekiz
 19. Slovakya
 20. Slovenya
 21. Yunanistan

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Belçika Vizesi Almak

Belçika vizesi almak istediğiniz zaman üçüncü ülke vatandaşı olduğunuz zaman da aklınızda bir soru işareti kalmasına gerek olmaz. Çünkü üçüncü ülke vatandaşı olsanız bile yine de Türkiye içerisinde yer aldığınız zaman bu vizeleri alma hakkına sahip olursunuz.

Belçika’ya gitmek adına vizeyi almak istediğinizde üçüncü ülke vatandaşı olduğunuz zaman vize alabilmek adına bu ülkede oturma izninizin bulunması gerekir. Eğer Türkiye’de oturma izniniz bulunuyor ise sorun yaşamadan bu ülke sınırlarını içerisinde vizelerinizi alabilirsiniz. Ancak başvuru evraklarınız içerisinde oturma izninizin olduğu belgeyi de eklemeniz gerekecektir. Bu belgeyi eklediğiniz takdirde diğer prosedürleri diğer insanlar ile aynı şekilde tamamlamanız ardından vize alabilirsiniz