Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan vizesi alarak farklı amaçlar için seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu ülke adına seyahatlerinizi gerçekleştirmek istediğiniz zaman vize almak konusunda gereken detaylara da eksiksiz bir biçimde hakim olmanız sizlere yarar sağlayacaktır. Vize almanın tüm adımlarını harfiyen uyguladığınız zaman herhangi bir sorun yaşamadan vizelerini alabilirsiniz.

Bulgaristan’a gitmek adına öncelikli olarak bu ülkeye girişinizi sağlayan vizenizi almanız gerekecektir. Bunun için de tabi ki öncelikli olarak şartlara uyum sağlıyor olmanız gerekecektir. Sizler tüm şartlara uyum sağladığınız zaman bu kez de devreye başvuru evrakları girecektir.

İnsanların vize alamamalarındaki en temel sebep başvuru evrakları ile alakalı olan bir durumdur. İnsanlar genel anlamda başvuru işlemleri esnasında belgelerini eksik ya da yanlış şekilde hazırlarlar. Siz de bu kişilerden birisi olmayabilirsiniz. Bunun için de güvenilir bir danışmanlık firmasından destek alabilirsiniz.

Bulgaristan’a gitmek için vize almak istediğiniz zaman Macera Vize danışmanlık hizmetlerini almayı tercih edebilirsiniz. Hem deneyimli hem de tecrübeli bir danışmanlık firması olan Macera Vize, tüm bu süreç içerisinde sizlerin en önemli destekçisi olacaktır.

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

İnsanlar Bulgaristan Schengen vizesi adına öncelikli olarak şartları sağlayıp sağlamadıklarını kontrol etmelidirler. Sizler de vizelerinizi alarak ülkeye gitmek istediğinizde ilk olarak bakmanız gereken detay bu olacaktır. Eğer sizler de vize almak konusunda ortaya konan şartlara uyum sağlıyorsanız elbette ki başvuru yapma hakkınız doğacaktır.

Vizeler için şartları sağladığınızı gördüğünüz zaman bu kez de dikkat etmeniz gereken şey vizeler için başvuru evraklarıdır. Başvurular esnasında bu detay sizlerin vize alıp alamayacağınıza dair resmen kaderinizi belirler. Bu nedenle de her türlü belge evrakın hem eksiksiz hem de doğru olduğuna dikkat etmelisiniz.

Bu adımda da eksiklerinizi kapatmanız ardından dikkat etmeniz gereken son bir durum daha olacaktır. Sizlerin bu vizeleri alabilmek adına elbette ki bir maddi güce ihtiyacınız olacaktır. Ülkeye gitmek, seyahati gerçekleştirmek ve geri dönebilmek adına bu durum şarttır. Zaten bu durum vize almak konusunda en çok dikkat edilen şartların başında yer alır. 

Bulgaristan Vize Alma Şartları Nelerdir?

Bulgaristan vize alma için sizlerin önem vermesi gereken bir önemli detay da şartların eksiksiz bir biçimde sağlandığını görmektir. Bu şartlardan ilki en az 6 ay süresi devam eden ve içerisinde de 2 adet boş yaprağı bulunan bir pasaporttur. Sahip olduğunuz herhangi bir pasaport, tipi önemsenmeksizin vizeler için kabul edilecektir.

Eğer yeteri kadar maddi kaynağınız bulunmuyor ise tabi ki de vizeleri almak sizin için söz konusu dahi olmayacaktır. Çünkü ülkelerin en çok dikkat ettikleri ve önem verdikleri detay kesinlikle yeteri kadar maddi imkanın bulunmasıdır. Özellikle de ülkede kalabilmek ve dönebilmek adına ülkeler bu duruma oldukça önem verirler.

Eğer bilgileriniz eksik ya da hatalı olursa da sizlerin vize alma esnasında ret görmeniz muhtemel olacaktır. Bu nedenle de dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli detay da başvuru esnasında verilen belgelerdir. Vereceğiniz belgelerin kesinlikle eksiksiz olmasına ve doğru bilgiler içerdiklerine emin olmanız gerekecektir.

Bulgaristan Vize İçin Gerekli Evraklar

 Bulgaristan vizesi almak adına hazırlamanız gereken bir yığın evrak var gibi düşünebilirsiniz. Aslında işin içine girdiğiniz zaman bu belge ve evrakların son derecede hızlı bir biçimde hazırlandığını kendiniz de görebileceksiniz. Çünkü hepsi de birbirleri ile bağlantılı olan belgelerdir. Tabi belgeler konusunda doğru ve eksiksiz olmaya özen göstermelisiniz. Bu sayede sorun yaşamanıza gerek olmadan vize alabilirsiniz. Hazır etmeniz gereken evraklar şu şekilde sıralanır;

 • Pasaport
 • Bulgaristan vize başvuru formu
 • Maaş bordroları
 • Reşit olmayanlarda muvaffakatname
 • SGK işe giriş bildirgesi
 • 4A hizmet döküm belgesi
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi ve sponsor bilgileri
 • 000 Euro’luk seyahat sağlık sigortası
 • Biometrik fotoğraf
 • Banka hesabında en az 3 bin lira ve son 3 aylık özet
 • Daha önceki pasaportların fotokopileri
 • Maddi durumu gösteren belgeler
 • Ulaşım ile ilgili rezervasyon bilgileri
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Konaklama için rezervasyon bilgileri
 • Seyahat amacını destekleyen belgeler
 • Vize ücretinin ödeme dekontu
 • Davetiye, davetiyeyi gönderenin bilgileri

Bu belgeleri eğer sizler de eksiksiz ve doğru şekilde hazırlamayı başarırsanız vize almak sizler adına daha kolay olacaktır. Aynı zamanda vize almak adına ne kadar çok destekleyici belgeniz bulunur ise onay almanız o kadar kolay hale gelecektir.

Bulgaristan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Bulgaristan vize randevusu alınması gerekmeyen ülkelerden bir tanesidir. Ülkeye gidebilmeniz adına direk olarak yetkili vize merkezleri ve aynı zamanda konsolosluk akreditasyonuna sahip olan acenteler üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Randevular ardından vize başvurularınızın tamamlanması adına Macera Vize danışmanlık ajansına direk olarak ulaşabilirsiniz. Bu sayede sizler de en ufak bir çabaya da ekstra zahmet gerekmeden vize işlemlerinizi sorunsuz bir biçimde gerçekleştirme imkanını elde etmiş olursunuz.

Bulgaristan Vize Ücreti Ne Kadar?

Bulgaristan vize ücreti için detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu ücretler alelade söylenebilecek rakamlar kesinlikle değildir. Bu durumun en temel sebebi ise alınan vizelerin çeşitli durumlara göre ücretlerinde farklılıkların meydana gelmesidir.

Alacağınız vizelerin türlerine göre ödemeniz gerekecek olan ücretler birbirlerinden farklılık gösterecektir. Aynı zamanda vizeler konusunda bilmeniz gereken bir detay daha bulunur. Seyahat planlamanız ne kadar uzun süre devam ederse yani vizelerinizi ne kadar uzun alırsanız ödemeniz gereken ücrette de artış meydana gelecektir. Tüm bunlar nedeniyle de vizeler hakkında net bir fiyat söylemek doğru değildir.

Bulgaristan Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vize işlemleri esnasına en dikkat çeken işlemlerden birisi de biyometri işlemleridir. Eğer son 5 yıl içerisinde vize almak adına bu işlemleri yapmış iseniz yeniden yapmanıza gerek kalmayacaktır. Eğer sağlık sorunları sebebi ile parmak izi veremezseniz de yine sağlık raporunu eklediğiniz zaman bu işlemlerden direk olarak muaf olursunuz.

Bulgaristan Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Bulgaristan vize ile birlikte Schengen ülkelerinin kapı anahtarlarını da almış olacaksınız. Alacağınız tek bir vize sayesinde diğer Schengen ülkelerine de vize süreniz boyunca istediğiniz biçimde gitme imkanını elde edeceksiniz. Bu vize ile birlikte gidebileceğiniz diğer ülkeler ise şunlardır;

 1. Almanya
 2. Avusturya
 3. Belçika
 4. Hollanda
 5. Malta
 6. Polonya
 7. Portekiz
 8. Estonya
 9. Fransa
 10. İspanya
 11. İsveç
 12. İtalya
 13. Slovakya
 14. Slovenya
 15. Yunanistan
 16. Finlandiya
 17. Çek Cumhuriyeti
 18. Danimarka
 19. Macaristan
 20. Letonya
 21. Litvanya
 22. Lüksemburg

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Bulgaristan Vizesi Almak

Bulgaristan vizesi almak konusunda üçüncü ülke vatandaşı olmanız da sizler adına bir engel durumu teşkil etmemektedir. Çünkü Türkiye içerisinde yer alan diğer ülkelerin vatandaşları da bu ülke içerisinde yer alır iken Bulgaristan için vize alabilirler.

Bunun için sadece tek bir şart konulur. Tamamlanması gereken tüm prosedürlere ek olarak bir de Türkiye’de oturma izninin yer aldığı belgenin bulunması gerekecektir. Bu belgenin de bulunması durumunda sizler sorun yaşamadan vizelerinizi alabilirsiniz.