Amerika Vizesi

Amerika Vizesi

Amerika vizesi pek çok kişi için hayal gibi gelebilir. Aslında durum kesinlikle bu şekilde değildir. Elbette ki bu ülke için vize almak biraz zorlu görünebilir. Ancak sizlerin kesinlikle endişe etmenize gerek bulunmaz. Özellikle de Macera Vize ile birlikte hareket etmeniz durumunda süreç sizler için çok daha kolay ve akıcı geçecektir. Sizler gerekli prosedürler karşısında boğulmadan sorunuz bir biçimde vizelerinizi alma imkanına sahip olacaksınız.

Macera vize ile birlikte süreci tamamladığınız zaman aklınızda herhangi bir soru işareti kalmasına da izin vermiyoruz. Vize alma süreci esnasında gerekli olan tüm prosedürleri sizler ile birlikte tamamlıyoruz. Böylelikle de sizlerin bu süreç içerisinde herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmasına izin vermiyoruz.

Sizler Macera vize olarak bizleri tercih ettiğiniz zaman Amerika vizesi için süreçler en kolay biçimde tamamlayabilirsiniz. Bu süreç içerisinde sizlere randevu nasıl alınır, başvuru evrakları nelerdir, prosedürler tamamlanırken nelere dikkat edilmelidir gibi pek çok detay hakkında bilgiler veriyoruz. Süreç içerisine sizlere sonuna kadar yardımcı olarak vizelerinizi sorunsuz şekilde almanızı sağlıyoruz.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika Schengen vizesi aldığınız zaman bu vize ile birlikte aynı zaman diliminde diğer Schengen ülkelerini de seyahat edebileceğinizi biliyor muydunuz? Aslında Amerika bir Schengen ülkesi değildir. Ancak sizler bu vizeyi aldığınız zaman diğer Schengen ülkelerine de sorunsuz bir biçimde gitme imkanını elde edebilirsiniz.

Vizenizi alabilmeniz adına dikkat etmeniz gereken birtakım önemli detaylar karşınıza çıkacaktır. İlk olarak sizlerin gereken şartları sağlamanız ve sonrasında da gerekli prosedürleri tamamlamanız gerekecektir. Sizlere belirtildiği şekilde hareket ettiğiniz zaman sorunsuz şekilde vizelerinizi alabilirsiniz.

Sizlerin ilk olarak yapmanız gereken şey şartları kontrol etmektir. Vizeyi alabilmek adan bu şartları kesinlikle sağlamanız gerekecektir. Eğer sizler şartlara uyum sağlıyorsanız bizlerle birlikte bir sorun yaşamanıza gerek kalmadan vizelerinizi alabileceksiniz. 

Amerika Vize Alma Şartları Nelerdir?

Amerika vize alma şartlarını kontrol etmek istiyorsanız eğer ilk olarak bir pasaportunuzun olması gerektiğini bilmelisiniz. Lakin pasaportunuzun hangi türde olduğunun herhangi bir önemi yoktur. Ancak pasaportunuz konusunda da dikkat etmeniz gereken iki önemli detay bulunur. Bunlardan birisi en az 6 ay geçerli olmasıdır. Bir diğeri ise içerisinde en az 2 adet boş sayfanın olmasıdır. Bu şartları sağlayan bir pasaport ile vizeniz için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Vizenizi alabilmeniz adına sağlıyor olmanız gereken bir diğer önemli şartınız ise maddi imkanlarınızdır. Eğer maddi imkanlarınız bu seyahat için elverişli ise ve bunu başvuru esnasında evraklar ile kanıtlayabilirsiniz vizenizi alabilirsiniz. Aksi durumda ise vizelerinizi alabilmeniz söz konusu olmayacaktır. Yine sağlamanız gereken bir diğer önemli şart ise başvuru evraklarınızı eksiksiz ve doğru bir biçimde hazırlamanız olacaktır.

Amerika Vize İçin Gerekli Evraklar

 Amerika vizesi almak için az önce de belirttiğimiz gibi başvuru evraklarınızın eksiksiz ve doğru olması gerekecektir. Bu esnada Macera vize olarak bizlerden yardım alabilir ve vizenizi ret gelmemesi adına evraklarınızı bizlerle hazırlayabilirsiniz. Böylelikle de evraklarınızın doğruluğu ile vizelerinizi kolaylıkla alabilirsiniz. Bu kapsamda hazırlamanız gereken belgeler ve evraklarınız ise şunlardır;

 • Pasaport
 • Eski pasaportların fotokopileri
 • Maddi durumu gösteren belgeler
 • Aktif banka hesabının üç aylık dökümleri
 • Aktif banka hesabında en az 3000 TL bakiye
 • Amerika vize başvuru formu
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • 000 Euro’luk seyahat sağlık sigortası
 • Konaklama yeri ile ilgili rezervasyonlar
 • Seyahat sebebini destekleyen belgeler
 • Vize ücretinin ödeme dekontu
 • Biometrik fotoğraf
 • Ulaşım için rezervasyonlar
 • Davetiye, davetiyeyi gönderenin bilgileri
 • Maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi ve 4A hizmet döküm belgesi
 • Reşit olmayanlarda vasisten alınmış noter onaylı muvaffakatname
 • İş yeri faaliyet belgesi, vergi levhası ve imza sirküsü
 • Çiftçiler için ziraat odası sicil kaydı ve çiftçi belgesi
 • Kamu personelleri için görev yapılan yerden alınan yazı
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Amerika Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Amerika vize randevusu alınması için gerçekleştirmeniz gereken ilk işlemlerden birisi de randevu almaktır. Eğer sizler randevu almayı son ana bırakırsanız muhtemelen işlemleriniz yetişmeyecek ve seyahati ertelemeniz gerekecektir. Bu nedenle de randevu almayı son ana bırakmak yerine seyahatin en az 2 hafta öncesinde alınması önem taşıyacaktır.

Vizelerinizi almak adına randevu alma işlemlerinizi Büyükelçilikler ya da Başkonsolosluklar üzerinden gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu alanlardan randevularınızı aldığınız zaman herhangi bir şekilde sorun yaşamadan vizelerinizi alabilirsiniz. Belirttiğimiz noktada da bizlerle birlikte hareket etmeniz, sürecin çok daha kolay tamamlanmasını sağlayacaktır.

Amerika Vize Ücreti Ne Kadar?

Amerika vize ücreti için de aklınıza takılan durumları bizleri arayarak öğrenebilirsiniz. Bu vizeler için ne kadar ücret ödeyeceğiniz değişiklik gösterecektir. Öncelikli olarak alacağınız vizelere göre fiyatlarda değişiklik meydana gelecektir. Bu fiyat değişikliklerinden bir tanesi vizelerin türleri ile alakalıdır. Bir diğer fiyat belirleyen unsur ise alınacak olan vizelerin süresi olacak karşınıza çıkacaktır.

Eğer sizler Amerika vizesi için ne kadar ödeme yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız bizleri direk olarak arayabilirsiniz. Vize türünü ve süresini belirttiğiniz zaman sizlere ne kadar ödeme yapmanız gerekeceğini net bir biçimde aktarabiliriz.   

Amerika Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Amerika vize işlemleri konusunda tamamlanması gereken işlemlerden bir tanesi de biyometri işlemleridir. Biyometri işlemlerinizi tamamlamanız adına hem parmak izi hem de biyometri fotoğraf vermeniz gerekecektir. Bu iki işlemin ardından biyometri işlemlerinizi de herhangi bir sorun yaşamadan kolaylık ile tamamlayabilirsiniz.

Parmak izi alınması 2 yaş altı çocuklar için uygulanmaz. Aynı zamanda sağlık sorunları nedeniyle parmak izi veremeyenlerin de geçerli bir sağlık raporu iletmeleri yeterli olacaktır. Böylelikle de sorun yaşamadan bu işlemleri tamamlayarak vizelerini alabileceklerdir.

Amerika Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Amerika vize aldığınız zaman pek çok Schengen ülkesine seyahat etme hakkınız olacaktır. Evet, bu ülke Schengen sınırları içerisinde değildir. Ancak bu ülke için alınan vize ile birlikte de Shengen ülkelerine gitmek mümkün olmaktadır. Sizler toplam vize süreniz boyunca bu ülkeler arasından istediklerinize giderek seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Amerika vizesi ile gidebileceğiniz ülkeler ise şu şekilde sıralanır;

 1. İtalya
 2. Macaristan
 3. Letonya
 4. Almanya
 5. Avusturya
 6. Belçika
 7. Fransa
 8. Hollanda
 9. Çek Cumhuriyeti
 10. Danimarka
 11. Estonya
 12. Litvanya
 13. Lüksemburg
 14. Malta
 15. Polonya
 16. Portekiz
 17. Slovakya
 18. Slovenya
 19. Yunanistan
 20. İspanya
 21. İsveç
 22. Finlandiya

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Amerika Vizesi Almak

Amerika vizesi almak için illa Türkiye içerisinde iken Türk olmanıza gerek yoktur. Sizler eğer üçüncü ülke vatandaşı konumunda iseniz yine de Türkiye’de iken vizelerinizi sorunsuz bir biçimde alabilirsiniz.

Eğer sizler Amerika’ya gitmek isteyen üçüncü ülke vatandaşları iseniz vize almak adına Türkiye’de oturma izninizin bulunması gerekir. Şayet bu ülke içerisine oturma izniniz bulunmuyor ise Türkiye’de iken vizenizi almanız mümkün değildir. Lakin oturma izniniz bulunuyor ise, bu belgeyi de başvuru evraklarınızın arasına eklemeniz ve diğer tüm prosedürleri tamamlamanız yeterli olacaktır.