Kanada Vizesi

Kanada vizesi almak isteyen bir turist adayı için son derece benim araştırmalardan ve incelemelerden geçeceğini söylemek mümkün olacaktır. Gözünüzü korkutmak gibi olmasın ama Kanada ülkesi son derece ciddi anlamda vize verme konusunda pek çok husus gerektiren bir ülkedir. 

Özellikle de Kanada vize başvuruları ile ilgili olarak yapmanız gereken işlemlerde bu konsoloslukla irtibat kurmak şahsi anlamda son derece zor olacaktır. Bu sebepten dolayı da Kanada vize işlemlerinizi yürütecek bir vize danışmanı her zaman için ihtiyacınız olan en önemli şey olur. 

Macera Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi Kanada vizesi almak için haftanın 7 günü ve 24 saati bütün işlemlerinizi A’dan Z’ye yapmaya ve bütün sorularınıza cevap vermeye her zaman hazırdır. Macera Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları Kanada vizesi alırken baştan sona bütün işlemlerinizde yanınızda olarak vize başvuru formu doldurma aşamasından tutun vize talep belgeleri hazırlamaya kadar her bir detay ile ince ince ilgilenir. 

Kanada vizesi almak isteyen turist adaylarının akıllarında beliren soru işaretleri genel olarak; Kanada vizesi nasıl alınır? Sorusundan başlamak üzere; Kanada vize işlemleri için gerekli olan evraklar nelerdir, Kanada vizesi nereden alınır, Kanada vizesi ile nerelere gidilir? 

Kanada vizesi almak için hesapta ne kadar para olması lazım ya da Kanada vize işlemleri sırasında gerekli olan standartlar neler olacaktır veya Kanada ülkesi hangi vizeleri güncel olarak vermeye devam etmektedir? 

Şeklinde bir takım sorular olacaktır. Bütün bu sorularınız için vermiş olduğumuz tüm yanıtlar en ince detayına kadar Kanada vizesi adlı bu makalemizde mevcuttur. Aynı zamanda Kanada vizesi ile ilgili bu makalemizde bulamadığınız her bir detayı Macera Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları teker teker yanıtlayacaktır.

Kanada Ülkesi Türklere Vize Veriyor Mu?

Kanada ülkesi Türklere vize veriyor mu sorusu Kanada ülkesine turist olarak gitmek isteyen pek çok turist adayı tarafından merak edilmektedir. Ancak Kanada ülkesinin diğer pek çok ülke gibi vize politikaları arasında herhangi bir ülkenin pasaportuna farklı bir ayrıcalık tanıdığı bilinmemektedir.

 Yani Kanada ülkesine turist olarak gitmek istiyorsanız bu noktada mutlaka bir Kanada Vize başvurusu yaparak bu başvurunun onaylanmasını beklemek zorundasınız. Diplomatik pasaporta sahip olan vatandaşlar bu noktada bazı diplomatik amaçlı vize tiplerini tercih ederek biraz daha rahat bir şekilde Kanada ülkesine seyahat edebilir.

Kanada Vizesi Almak İsteyen Turist Adaylarının Hazırlaması Gereken Evraklar Hangileri Olacaktır?
Kanada vizesi almak isteyen turist adaylarının hazırlaması gereken evraklar hangileri olacaktır hususunda sizlere Kanada vizesi işlemleri için dosyanızda bulunması gereken evrakları tek tek sıraladık.

Kanada Vize talep dilekçesi ve başvuru formu çıktısı
Kanada seyahat belgeleri kapsamında gidiş ve dönüş olmak üzere uçak biletleri ve otel rezervasyonları

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartının ön ve arka yüzünün renkli fotokopileri ya da e-devlet çıktısı
e-devletten alınmış olan bir ikamet adres belgesi

İşe giriş bildirgesi, 4 A SGK hizmet dökümü ya da maaş bordrosu gibi çalışma belgeleri dökümü
Tam vukuatlı nüfus kayıt örnekleri ve adli sicil kayıtları

2 adet en az 6 ay önce çekilmiş olan güncel ve biyometrik fotoğraflar
Maddi anlamda üzerinize kayıtlı olan bütün malların tapusu ya da ruhsatlarının dökümü
Banka hesap cüzdanlarınızın detaylı incelenmiş olan ve banka onaylı dökümleri
En az 1 yıl geçerli olan ve Kanada seyahati sonrası en az 6 ay geçerli olacak olan 2 sayfalık boşluğu bulunan pasaport

Yurt dışında geçerliliği bulunan bir seyahat sağlık sigorta poliçesi
Kanada ülkesine seyahat etmek için hazırlanması gereken bu dosyada mutlaka bütün detayların en ince ayrıntısına kadar yer alması ve aynı zamanda Kanada vize çeşitlerine uygun olarak da bir evrak hazırlığı yapılması gerekir. 

Kanada ülkesine seyahat etmek isteyen turist adayları eğer ki 18 yaşından küçükse bu noktada mutlaka anne ya da babası tarafından yazılmış olan bir seyahat izni dilekçesi söz konusu olacaktır. Bu noktada 18 yaşından küçük olanların yani reşit olmayan turist adaylarının tek başına seyahat etmesi için gerekli olan bu belgenin dosyada yer alması bir gereklilik arz eder.

Kanada Vize Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kanada vize yenileme işlemleri nasıl yapılır konusunda da mutlaka turist adaylarının bir bilgi sahibi olması son derece büyük bir önem taşıyor. Neden diye soracak olursanız çünkü bir noktada Kanada vizelerinin süresi dolar ve yenilenmesi gerekir. 

Eğer ki Kanada vizenizin kısa süreli ya da uzun süreli olan vize süreleri dolmuşsa bu noktada mutlaka bir işlem yaparak vize yenilemesi yapmanız gerekir. Aksi halde Kanada ülkesine seyahat etme şansınız olmayacaktır. Bunun yanı sıra sadece sana da vizesinin süresi geçmesi değil aynı zamanda da bu vizenin yenilenmesi için nüfus kayıtlarınızda da birtakım değişikliklerin olması bu gerekliliği doğurabilir. 

Soy isim ya da isim değişikliği yapmışsanız ya da evlenme veya boşanma gibi bir takım durumlarda resmi kayıtlarınızda değişiklik olacağı için mutlaka vize yenileme işlemi yapmanız gerekiyor. Kanada vize yenileme işlemi yapmak için bir takım evrakları tekrar hazırlayıp Kanada Konsolosluğu vize işleri birimine göndermeniz gerekli olacaktır. 

Kanada vizesi almak için bu noktada ayrıca bilmeniz gereken en önemli şey de her zaman için Kanada vizesi için tercih etmiş olduğunuz vize türünün dışına çıkamayacağınızdır. Yani Kanada ülkesinden hangi vize ile bir işlem yapmışsanız ve bu vizenin belgelerini hazırlamışsanız yine aynı şekilde devam etmek üzere bir işlem yapmanız gerekli olacaktır.

Kanada Ülkesi Güncel Olarak Hangi Vizeleri Vermektedir?

Kanada ülkesi güncel olarak hangi vizeleri vermektedir şeklinde bir soru sorarak bu ülkenin vize çeşitleri hakkında bilgi edinmek ve bütün belgelerimizi buna göre hazırlamak son derece büyük bir önem taşır. Turistik ya da kısa süreli iş vizesi gibi vize türleri Kanada ülkesine en çok başvuru yapılan vize türleri arasında yer alır. Aynı zamanda yine ilk sıralarda yer alacak olan vize türleri Kanada için her zaman eğitim ve staj vizesi veya ticari vizedir. 

Kanada diplomatik pasaportlar için bile bir ayrıcalık yapmadığı için bu noktada mutlaka diplomatik anlamda yapacağınız seyahatlere uygun olarak da bir takım vize türleri mevcuttur. Aynı zamanda bu ülke pek çok etkinliğe de ev sahipliği yaptığı için Kanada etkinlik vizesi ya da Kanada konferans ve seminer vizesi gibi bir takım vize tipleri mevcuttur.

 Spor faaliyetlerine katılmak istiyorsanız Kanada spor müsabakası vizesi gibi bir vizeden yararlanabilmeniz mümkün olacaktır. Aynı zamanda Kanada ülkesinin medikal anlamda önemli adımları olduğu için de birtakım tedaviler amacıyla bu ülkeye gitmek isteyen kişilerin Kanada tıbbi tedavi vizesi alması gerekir. 

Kanada’da yakınları olan turist adayları için işler biraz daha kolay bir hale gelmekle birlikte bu ülkede yaşayan Kişinin bütün bilgileri alınarak bir davet mektubu yazması yeterli olacaktır.

Kanada Vize Ücretleri

Kanada vize ücretleri için mutlaka macera vize ile görüşme sağlayarak vize tipine uygun olan ücreti öğrenebilirsiniz.