Norveç Vizesi

Norveç vizesi almak üzere bir hazırlık yapmaya başlayacak olan bir turist adayı için gerekli olan üç şey her zaman iyi bir vize danışmanlık firması bulmak olacaktır. Norveç vize işlemleri için sizleri yakından takip edecek olan bir vize firması Norveç Konsolosluğu vize işleri birimi ile iletişim kurmanıza yardımcı olacaktır. 

Macera Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize işlemleri yapmak için sizlere Norveç vize işlemleri konusu ile ilgili olarak tecrübe sahibi olan bir vize temsilcisini sizlere yönlendirerek bu işlemlerde son derece büyük ölçüde rahat etmenizi sağlayacaktır. 

Norveç vizesi hakkında aklınıza gelip gelebilecek her bir soruya hazırlamış olduğumuz bu içerikte sizler için yanıt vermeye çalıştık. Genel olarak bu konu ile ilgili sizlere örnek vermek açısından birkaç soruyu ele alacak olursak Norveç ücreti almak için gerekli olan işlemler nelerdir? Norveç vizesi nasıl alınır, Norveç vizesi almak için ne kadar para lazım? Norveç vizesi alırken nelere dikkat etmeliyiz ya da Norveç ticari vize almak için hangi şirket bilgilerine ihtiyaç duyulacaktır? Norveç’e öğrenci vizesi almak isteyen kişilerin hangi işlemleri yapması gerekir ya da 18 yaş altı reşit olmayan turist adayları için Norveç ülkesinden vize almak kolay mı?


Norveç ülkesi vize politikası kapsamında hangi vize çeşitleri vardır ve Norveç hangi pasaportlara daha kolay vize verir? Norveç vizesi Schengen mi ya da Norveç vizesi ile nerelere gidilir gibi bir takım sorular Norveç vizesi almak isteyen turist adayları ile ilgili olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm bu sorularınız için Norveç vize işlemleri hakkında detaylı bilgiye sahip olan ve 7/24 bütün işlemlerinizde yanınızda olacak bir vize firması olarak macera vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları her zaman için bütün sorularınızı yanıt verecektir.

Norveç Vize Politikasına Göre Hangi Pasaportlara Vize Verir?

Norveç vize politikasına göre hangi pasaportlara vize verir konusu ile ilgili olarak Norveç ülkesinin izlemekte olduğu vize politikasına bir göz atmak gerekiyor. Bu konu ile ilgili olarak mutlaka Norveç ülkesinin Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan en son bildirilere bakmak ve buna uygun bir şekilde vize başvurusu yapmak gerekir. 

Norveç Konsolosluğu diplomatik pasaport, hususi ve hizmet pasaportlarından en az bir tanesine sahip olan kişiler son derece kolay bir şekilde 6 aylık bir süreyi baz alarak 90 gün için vize verir. bu noktada umuma mahsus pasaportlara bir göz atacak olursak da umuma mahsus pasaportlara sahip olan kişilerin Norveç vize işlemleri yapması gerekiyor.

 Ancak umuma mahsus pasaport sahiplerinin aynı zamanda bu ülkeye vize işlemi yapmadan da geçiş yapma gibi bir olanağı mevcuttur. Bu noktada Norveç ülkesinin bir Schengen bölgesi olmasını göz önünde bulundurarak farklı bir ülkeden alınmış olan Schengen vizesi ile de Norveç ülkesine giriş çıkış yapılabileceğini söyleyebiliriz.

Norveç Vizesi İçin Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Norveç vizesi için randevu alma işlemi nasıl yapılır konusunda Norveç vizesi almak isteyen turist adaylarının ilk başta internet yoluyla son derece hızlı ve aynı zamanda da kolay bir işlem yapabileceğini söyleyerek sözlerimize başlayabiliriz. 

Bunun için Norveç ülkesinin Dışişleri Bakanlığı’nın ana sayfasına girerek direkt olarak buradan Norveç Büyükelçiliği yabancılar ve göçmenler vize işleri biriminin e-posta adresini almanız yeterli olacaktır. Bu e-posta adresi üzerinden bir işlem başlatmak üzere Norveç vizesi ön bilgilendirme formu doldurarak irtibat kurup Norveç vize işleri birimi ile bu işlemi online bir şekilde halledebilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Hangi Çeşitler Mevcuttur?

Norveç vizesi için hangi çeşitler mevcuttur diye soracak olursanız bu anlamda mutlaka gerekli olan araştırmaları yapmanız gerekir. Bu sebepten dolayı size Norveç’in hangi vizeleri verdiği konusunda bir sıralama yaptık. 

 1. Norveç Schengen vizesi
 2. Norveç ticari vize
 3. Norveç etkinlik vizesi
 4. Norveç spor müsabakası vizesi
 5. Norveç turistik seyahat vizesi
 6. Norveç eğitim ve staj vizesi
 7. Norveç eş dost ve akraba aile ziyareti vizesi
 8. Norveç fuar vizesi
 9. Norveç mürettebat vizesi
 10. Norveç denizci vizesi
 11. Norveç şoför vizesi
 12. Norveç kısa süreli iş vizesi
 13. Norveç transit geçiş vizesi
Norveç vize işlemleri kapsamında her biri farklı statülerde değerlendirilecek olan bu vize çeşitlerinin aynı zamanda vize evraklarına da ilave edilecek pek çok farklı şartı söz konusudur. Bu noktada mutlaka Norveç vizesi evraklarında Norveç vize çeşitlerini de mutlaka göz önünde bulundurup bu konuda ciddi anlamda bir araştırma yapmanız gerekir. 

Tüm bunların yanı sıra Norveç için giriş çıkış sayılarının da önemli olduğu vize tipleri mevcuttur. Seyahatinizin ne kadar uzun süreceği konusunda da mutlaka Norveç vize çeşitlerinin büyük bir etkisi olacağı ortadadır.

Norveç Vizesi Almak İsteyen Kişilerin Hangi Belgeleri Hazırlaması Gerekiyor?

Norveç vizesi almak isteyen kişilerin hangi belgeleri hazırlaması gerekiyor konusunda mutlaka vize başvuru formu ile talep dilekçesinin başrollerde olduğunu asla unutmamanız gerekir. Her zaman için Norveç vize başvuru formunun en doğru bilgilerle ve güncel bir şekilde doldurulması ve bu soruların eksiksiz bir şekilde yanıtını bulması son derece büyük bir önem taşır. 

Norveç vize başvuru belgelerine bir kanıt oluşturacak olan belgeler de nüfus müdürlüğünden alınması gereken; detaylı bir şekilde eski tarihlere kadar inebilen ve kaşeli ve imzalı olan bir tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ile başlar. Aynı zamanda mutlaka ikamet adresinizi gösteren belgelerin ve eğer yabancı uyruklu iseniz oturma izninizin de bu noktada bu veriler arasında bulunması son derece büyük bir önem taşır.

Norveç vize işlemleri için gerekli olan belgeler kapsamında pasaportunuzun ne kadar önem taşıdığından aslında söz etmemize bile gerek yok. Çünkü sonuç olarak Norveç vize işlenmesi için mutlaka bir pasaporta ihtiyacınız olacak ve bu pasaportta 2 sayfalık bir yerin olması da bu vizenin işlenmesi adına oldukça önemli bir yer açacaktır. 

Norveç Büyükelçiliği vizenin işleneceği Pasaportun güncel olması konusunda oldukça hassas davranır ve bu noktada mutlaka Norveç vizesinin işleneceği pasaportun en az 6 aylık olması dikkat çeker. Eski pasaportlarınız varsa bu pasaportların da Norveç vize işlemleri dosyasında yer alması her zaman için işlerinizi çok daha kolay bir hale getirerek Norveç ülkesinin daha önce yurt dışına çıkmış olduğunuza ve bu konuda herhangi bir engeliniz olmadığına inanmasını sağlar. 

Nüfus bilgilerinize ulaşılabilmesi için mutlaka nüfus cüzdanınızın her iki yüzünün fotokopisinin çekilmesi ve 2 adet biyometrik fotoğrafınızın da bu dosya içerisinde yer alması son derece büyük bir önem taşır. En az 30.000 Euro teminatlı bir seyahat sağlık sigortası da Macera Vize tarafından sağlanabilirken aynı zamanda Norveç seyahat belgeleri ile ilgili bütün detaylarla da vize danışmanınız yakından ilgilenerek bu işlemi halledecektir.

Norveç Vize işlemleri Ücreti

Norveç vize işlemleri ücreti ile ilgili olarak vize çeşitlerine bağlı bir değişkenlik söz konusu olacağı için bu noktada kesinlikle vize danışmanıza ihtiyacınız olacaktır. Macera Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları bu noktada sizlere yardımcı olarak Norveç vizesi için bütün çeşitlerde hangi ücretleri ödemeniz gerektiğini aktarır.